Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Vnitřní okenice

Vnitřní okenice

Vnitřní dřevěné okenice, vyrobené ze třech různých druhů dřeva (BASSWOOD, ECOWOOD, WESTERN RED CEDAR), se skládají z jednoho nebo více kusů panelů. Jeden panel je rám, ve kterém jsou namontované tzv. lamely, konstrukce úzkých a dlouhých desek je skládána do úhlu, díky čemuž okenice připomíná dřevěnou žaluzii. Mohou být otvírací, skládací nebo posuvné. Úhel naklápění lamel je regulovatelný a dovoluje tedy kontrolovat průchod světla.

PROČ VNITŘNÍ OKENICE?
Vnitřní okenice jsou inovační ochranou pro dlouhodobé používání, jsou neuvěřitelně funkční, mají pozitivní vliv na design interiéru a informují o vybraném vkusu jeho vybavení i jeho majitele. Okenice s regulovatelnými žaluziemi jako žádné jiné poskytují pocit soukromí, umožňují proudění vzduchu v místnosti a úžasnou hru světla v bytových prostorách.

Vnitřní okenice mají výjimečný, nový, jednoduchý styl, který doplní jak moderní, tak i tradiční interiér. Naše okenice jsou vyrobeny ze čtyř různých druhů dřeva, což znamená různé cenové varianty. Okenice jsou vyráběny mimořádně pečlivě, z materiálů odolných slunečnímu záření.

Druhy dřeva

Shuttersy si lze pořídit z různorodých druhů dřeva. Jaký druh dřeva si vyberete, záleží pouze na Vás a Vašem vkusu a také na tom, jaký cílený způsob využítí vnitřních okenic si vyberete. Vybíráme dřevo s důkladnou pečlivostí. Nedovážíme dřevo s odchylkami v barvě ani struktuře, či dřevěnými suky. Kromě toho všechny lamely jsou řezané kružnicově. Tento způsob řezání zviditelňuje krásné rysy dřeva a redukuje na minimum možnost zkřivení. Kromě toho všechny shuttersy Jasno lze používat v koupelně.

Basswood (druh lipového dřeva)
Vnitřní okenice jsou vyrobené z lipového dřeva Basswood. Lipové dřevo je lehké a přitom trvalý druh dřeva s přirozeně pohlednými rysy dřeva. Tento druh lipového dřeva je lehce opracovatelný, a proto jsou vnitřní okenice Basswood přístupné ve velkém množství tvarů, rozměrů a barev.

Western Red Cedar (cedrové dřevo)
Western Red Cedar je lehké červenohnědé cedrové dřevo se světlými rovnoměrnými vlákny bez rysů a suků v struktuře. Tabule vnitřních okenic jsou natřeny bezbarvým olejem. Díky tomu vynikne hezká barva a charakter dřeva. Vnitřní okenice z Western Red Cedar mají surový vzhled a přidávají vnitřní výzdobě místnosti osobitý charakter.


Ecowood (kombinované dřevo)

Vnitřní okenice Ecowood považujeme za ne příliš nákladnou variantu shuttersů basswood. Jsou vyráběné z žehlených dřevěných vláken, které jsou získávány z obnovitelného zpracovaného dřeva. Jeho hmotnost je vyšší než Basswood a také se u něj užívá odlišný proces natírání. A proto jsou možnosti využití s Ecowood nejméně omezené.


Jestliže okna jsou příliš široká nebo vysoká, pak instalujeme kolejnicový systém. Zvětšuje stabilitu a ulehčuje otvírání a zavírání panelů. Rozlišujeme dva druhy kolejnicového systému. Šířka panelů okenic je různá a jde ji lehce přizpůsobit k velikosti otvorů oken. Jestliže okna jsou vysoká, je možno, a dokonce je i třeba, udělat příčku. Díky této úpravě bude zajištěna stabilita shuttersů. Lamely se nachází pod i nad střední příčkou a neovlivní to jejich regulaci, právě proto můžete ještě lépe ovládat množství světla a soukromí v místnosti.


Kolejnicový systém skládací

Díky kolejnicovému systému lze otočit panely o 90° a přesunout je jako jeden celek na kraj. Tento systém je velmi zručný u takových překážek, jakými mohou byt radiátory, za nimiž přichyceny shuttersy.

Kolejnicový systém posuvný

V případě kolejnicového systému posuvného panely nevisí na pantech. Panely se posouvají v celku na kraj, přičemž se jeden celý panel schovává za druhý.


Vytvořil: Dokonalý web