Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Venkovní screenové rolety

Venkovní screenové rolety

Je známou a ověřenou skutečností, že venkovní stínění je mnohem účinnější než interiérové. Lépe reguluje teplo zachycením slunečního záření dříve, než dopadne na okenní sklo nebo fasádu. Nedochází k rozehřívání těchto materiálů a k druhotnému sálání do místnosti. Venkovní screenové rolety patří mezi moderní a spolehlivé stínící systémy zajišťující příjemnou teplotu v interiéru, optimální světelné podmínky pro práci i odpočinek a také výrazně šetřící prostředky na klimatizaci. Jisté je, že venkovní rolety jsou vystaveny všem vnějším vlivům a klimatickým změnám a to klade zvýšené nároky na kvalitu konstrukce i použitých materiálů.

Venkovní rolety nabízíme v několika variantách lišících se designem, náročností zpracování i některými funkčními prvky. Rolety však mají stejný princip: Speciální stínící tkanina je navinuta na toči a celý systém je uchycen na určené místo. Různými způsoby ovládání dochází k odvíjení látky a jejímu spuštění. Aby byla tkanina stabilní a držela na svém místě i při větru, je nutné zajistit spodní profil. K tomuto se používají buď zpětné protiháčky, perlony (speciální opláštěná lanka), nebo vodící lišty. Rolety mohou být doplněny o krycí kazetu chránící toč i látku v navinutém stavu a rovněž plnící estetickou funkci.

Materiály pro screenové rolety

S ohledem na náročné venkovní podmínky a dlouhou životnost rolet, používáme pro venkovní rolety pouze ty nejkvalitnější materiály. Pro navíjecí toče ocel nebo hliníkové slitiny, pro kazety a spodní a vodící profily hliník chráněný vypalovaným lakem v barvě dle Vašeho přání. Také kotevní prvky (příchytky) jsou zesíleny pro extrémní zátěž.

Skutečně revoluční materiál splňující veškeré požadavky na exteriérové použití rolety. Látka rolety je tkána ze skelného vlákna obaleného ochranným povlakem PVC. Díky této kombinaci je Screen extrémně pevný, omyvatelný, odolný proti vlhkosti, vysoké i nízké teplotě a práchnivění. Je barevně stálý, těžce vznětlivý, antistatický, antialergický a odolný vůči UV záření. Především má však nepřekonatelné tepelně-izolační vlastnosti.

Screen se vyrábí v mnoha barvách a v různých hustotách tkaní. V závislosti na kombinaci těchto faktorů dokáže zadržet až 92% slunečního tepelného záření a uspořit až 40% nákladů na klimatizaci. Velkou výhodou rolety se Screnem je, že podle hustoty tkaní umožňuje větší čí menší průhled ven a zachovává kontakt s okolním světem.

Důležitým faktorem pro ovládání rolety je, že roleta je venku a uživatel uvnitř. Samotné ovládání rolety je velice pohodlné, nástěnnými tlačítky, dálkovým radiovým ovladačem, nebo centrálně. Zvláště pro větší obytné nebo administrativní budovy je velice výhodné napojit rolety na centrální řídicí systém a ovládat venkovní rolety po sekcích. Elektromotory je také samozřejmě možné (a užitečné) napojit na automatické sluneční a větrné čidlo.

K manuálnímu ovládání rolety slouží zpravidla klika protažená rámem okna do interiéru. V nejjednodušším provedení se rolety ovládají prostým uchopením rukou za spodní profil a stažením tkaniny.

Vytvořil: Dokonalý web