Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Těsnění

Těsnění oken a dveří

Provádíme instalci těsnění oken a dveří. Thermotěsnění je vhodné proti:

chladu - Má velmi dobrou tepelně izolační schopnost. Je prokázáno, že okenními konstrukcemi uniká největší podíl tepelné energie z celkových tepelných ztrát, z toho téměř polovina infiltrací vzduchu netěsnostmi mezi rámem a křídlem okna. Nejlepším a velice levným řešením je dodatečné zateplení a utěsnění vytápěných prostor silikonovým těsněním (velmi účinné je např. společně s tepelně izolačními fóliemi). Ušetří až 1/5 roční spotřeby tepelné energie a tím i finančních prostředků. (Např. zvýšení teploty v místnosti o 1oC vyžaduje cca 5% nárůst nákladů na energii.)

Působí také jako velmi dobrá izolace hluku pronikajícího z ulice, navíc okna nedrnčí a při zavírání neklapou.

Spolehlivě sníží průnik prachu a pachů do interiéru. Ve dveřích a oknech dokonale zadrží průvan a prašnost, tím i vnikání a víření zdraví škodlivých látek v obytných prostorách.

Nejúčinnější těsnění se vyrábí ze silikonu, které skýtá proti jiným materiálům (kovu, PVC, EPDM, či termoplastickým elastomerům) celou řadu výhod:

  • dlouhodobá životnost
  • tvarová paměť a dokonalé kopírování nerovností
  • odolnost vůči slunečnímu záření
  • příjemné estetické vlastnosti
  • odolnost proti barvám
  • možnost těsnění lehce sejmout a znovu instalovat v případě potřeby opalování barvy nebo nového nátěru
Hermetizace, utěsnění prostoru mezi křídly zdvojených oken, se provádí pomocí tří spojených silikonových hadiček nalepených silikonovým tmelem na vnitřní stranu rámu. Po vyzrání lepidla je možno okno kdykoliv rozšroubovat. Hermetizace výrazným způsobem snižuje ztráty tepla prostupem přes sklo, do meziokenního prostoru se navíc zamezí přístupu prachu a nečistot.

Vytvořil: Dokonalý web