Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Pergoly

Další informace a související témata:


Hliníkové pergoly

Pergoly jsou kompletně vyrobeny z originálních dílů. K výrobě hliníkových pergol a garážových stání používáme hliníkové profily čtvercového tvaru. Jedná se o celohliníkový stavebnicový systém, kde hliníkový profil tvoří nejvýznamnější prvek. Systém umožňuje různé varianty použítí při zachování jednoduchosti montáže a variability tvaru. Jedná se o bezúdržbové provedení, vyznačující se odolností proti povětrnostním vlivům, které je zároveň vkusným doplňkem domů. Životnost systému je velmi vysoká.

Jako základní konstrukční prvek je použitý hliníkový profil čtvercového tvaru o velikosti strany 87 mm. Profil obsahuje drážky do kterých lze umístit spojovací prvky, držáky stropních profilů případně látku. Tento systém lze použít jako samostatně stojící i upevněný ke zdi domu. Standardní barevné provedení je v barvě bílá, stříbrná a hnědá. Celou konstrukci lze na přání dodat také v imitaci zlatého dubu nebo třešně. Výhodou použitého materiálu je jeho bezúdržbovost a životnost.

Pergoly v základním provedení nejsou zastřešené ani zastíněné. Jako stínící prvek, se pro tuto pergolu používá markýzová, případně pogumovaná látka. Pergoly lze zastřešit například polykarbonátovými deskami.galerie:


Dřevěné pergoly

Zahradní dřevěné pergoly patří k oblíbeným okrasným i praktickým součástem zahrad. Pergoly se mohou využívat k příjemnému posezení s přáteli a rodinou, nebo jako dekorativní prvek pro usměrnění růstu popínavých rostlin. Rostliny mohou vytvořit nad prostorem pod pergolou zastřešené místo vhodné pro odpočinek ve stínu. Zahradní dřevěné pergoly často bývají nezastřešené, ale oblíbené jsou i pergoly se střechou, ve kterých se dá v letních měsících přebývat i za deště. Dříve byly pergoly ozdobou pouze zámeckých parků, dnes si stylovou pergolu můžete pořídit i na vaši zahradu a dozdobit si ji okrasnými truhlíky nebo popínavými rostlinami. Dřevěné pergoly mohou také posloužit jako garážové stání pro váš automobil.


galerie:

Vytvořil: Dokonalý web