Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Okenní fólie - Protisluneční fólie

Protisluneční okenní fólie

Protisluneční okenní fólie zadržují až 78 % slunečního záření, zmírňují tepelné účinky slunečního záření na lidský organismus, přístroje i další vybavení interiéru snižují průchod světla okenní plochou dle typu fólie o 8 až 95 %, zlepšují tepelně-izolační vlastnosti okenní tabule, zadržují až 99% škodlivého ultrafialového záření, šetří energetické náklady na provoz klimatizačních zařízení v letním období a na vytápění objektu v zimním období.

Reflexivní typy fólií zvyšují estetickou úroveň objektů i vnitřních prosklených ploch, jsou opatřeny dvojitým tvrzeným povrchem odolným proti otěru, snižují nebezpečí zranění osob rozbitým sklem mytí a údržba se provádí běžným způsobem jako skleněné povrchy, díky vysoce přilnavému lepidlu vytváří se sklem souvislou plochu.
 

Použití protislunečních fólií

Na všechna okna a skleněné plochy, kde je třeba zamezit nadměrnému průniku slunečních paprsků a kde hrozí především v letních měsících nebezpečí přehřívání interiéru (skleníkový efekt). Všude tam, kde se mají lidé cítit příjemně ať je to dům, byt, kancelář, obchod nebo zimní zahrada apod. Výhodou využití protislunečních fólií je možnost dodatečné instalace na stávající prosklení.
 

Popis fólií protislunečních

Je to slabá (0,03 - 0,055 mm) polyesterová folie, která je buď barvená nebo pokovená, opatřená vysoce přilnavým lepem. Vyrábí se v různých odstínech, s různým prostupem světla a s různým stupněm reflexe. Nereflexní fólie jsou určeny především k tónování skel automobilů - tyto fólie mají velkou absorpci tepla. Reflexní fólie se používají na plochá skla budov. Některé z těchto reflexních fólií se vyrábějí i v externím provedení, což umožňuje přímý odraz slunečních paprsků a tím i značné zvýšení jejich účinnosti. Zabarvení - stříbro, bronz, zlato, modř, zeleň, niklchrom, šeď.

Protisluneční fólie do interiéru
Instalují se na vnitřní stranu skla, pokud to lze na vnější okno zevnitř (např.stará šroubovací okna). Je to většina protislunečních fólií.

Protisluneční fólie do fólie
Instalují se na vnější stranu skla z exteriéru. Jsou to nejúčinnější protisluneční fólie, díky přímému odrazu slunečních paprsků.

Vytvořil: Dokonalý web