Rychlý kontakt
Web: www.bytovedoplnky123.cz
Mob.: 777 212 381, bytovedoplnky123@seznam.cz

Jaroslav Mikoláš
okenní fólie a bytové doplňky
K vodárně, 257 22 Čerčany

Okenní fólieBezpečnostní a ochranné fólie

jsou zcela nenápadné a přitom vysoce odolné a moderní. Lze je dodatečně aplikovat prakticky na libovolné prosklení.
  

Bezpečnostní fólie přináší maximální bezpečí

Bezpečnostní fólie změní vaše obyčejné sklo na vysoce odolné, bezpečnostní sklo. Po nalepení na vnitřní stranu skla získáte ochranu před vyloupením, napadením, vandalismem, tlakovými vlnami (např. při explozích ) i před rozbitím přírodními živly.
 

Ochrana života, zdraví a majetku

Každoročně zahynou zbytečně desítky lidí a zejména dětí, další stovky jsou postiženy trvalými následky (především v obličeji a na rukou) po zranění skleněnými střepy.

Bezpečnostní a ochranné fólie prakticky vylučují tato rizika.

Použití bezpečnostních fólií:
Zabezpečení skleněných ploch a oken objektů proti vloupání a proti vysypání skla při rozbití.
Bezpečnostní fólie je vhodná ochrana před přírodními katastrofami a to nejen u střešních oken, ale všude, kde hrozí (v důsledku vysypání skla) zranění obyvatel a poškození interiéru(krupobití, vichřice, tlaková vlna při výbuchu, zápalná láhev, apod.)

Osvědčení o kvalitě bezpečnostních fólií:
Schválení státního zdravotního ústavu pro zdravotní nezávadnost a použití v interiérech.
Certifikát výrobku CA-02/2009 v bezpečnostní kategorii P2A na 4mm sklo s bezpečnostní fólií SMC AX.

 
Popis bezpečnostní fólie
Je čirá fólie o síle 12 mil (0,3 mm), vyrobena z několika vrstev polyesteru s dvojitou povrchovou úpravou proti poškrábání. Tato povrchová úprava zabezpečuje stejný možný způsob údržby jako u běžného okna, kromě chemických látek jako jsou rozpouštědla apod. a tvrdých ostrých předmětů.
Fólie zadržuje 99% škodlivého UV záření.
Fólie se dodává v šířkách 1,524 m a 1,83 m.

Použití bezpečnostní fólie:
Výlohy obchodů, veškerá okna a prosklené plochy u rodinných domů, kanceláří, úřadů, bank, výrobních hal, bytů (balkonů),střešních oken, apod.

Všude tam, kde je požadováno bezpečí pro obyvatele i zabezpečení vnitřního vybavení. Kde je požadován atest (např. pojišťovnami) je nutné použít výhradně bezpečnostní fólii.
Bezpečnostní fólie se instaluje vždy na vnitřní stranu okna (z interiéru), na sklo minimálně 3 mm silné.
Může se instalovat i na stávající prosklení !
 

Ochranné fólie

Popis ochranných fólií:
Ochranná - je čirá fólie o síle 4 mil (0,1 mm)
Vyšší ochrana - je čirá fólie o síle 7 mil (0,175 mm)

Použití ochranných fólií:
Nejvhodnější použití ochranných fólií je všude tam, kde hrozí možnost rozbití skla (úmyslného či náhodného) a následná možnost zranění (pořezání) osob, zejména dětí.

Nejčastější jsou aplikace pro školy, školky, nemocnice, úřady, hotely i domácnosti. Ochranná fólie je nezbytností pro veškeré skleněné plochy v interiérech, jako např. schodiště, skleněné příčky, přepážky, ale lze ji využít např. i na střešní okna, skleníky apod., i proti kroupám.


Zaručená kvalita materiálu fólií

Čirá nebo zabarvená fólie je vyrobena z vrstveného vysoko pevnostního polyesterového filmu a je opatřena z jedné strany vysoce adhezívním lepem a z druhé strany několika tvrzenými vrstvami proti poškrábání.

galerie:


Protisluneční okenní fólie

Protisluneční okenní fólie zadržují až 78 % slunečního záření, zmírňují tepelné účinky slunečního záření na lidský organismus, přístroje i další vybavení interiéru snižují průchod světla okenní plochou dle typu fólie o 8 až 95 %, zlepšují tepelně-izolační vlastnosti okenní tabule, zadržují až 99% škodlivého ultrafialového záření, šetří energetické náklady na provoz klimatizačních zařízení v letním období a na vytápění objektu v zimním období.

Reflexivní typy fólií zvyšují estetickou úroveň objektů i vnitřních prosklených ploch, jsou opatřeny dvojitým tvrzeným povrchem odolným proti otěru, snižují nebezpečí zranění osob rozbitým sklem mytí a údržba se provádí běžným způsobem jako skleněné povrchy, díky vysoce přilnavému lepidlu vytváří se sklem souvislou plochu.
 

Použití protislunečních fólií

Na všechna okna a skleněné plochy, kde je třeba zamezit nadměrnému průniku slunečních paprsků a kde hrozí především v letních měsících nebezpečí přehřívání interiéru (skleníkový efekt). Všude tam, kde se mají lidé cítit příjemně ať je to dům, byt, kancelář, obchod nebo zimní zahrada apod. Výhodou využití protislunečních fólií je možnost dodatečné instalace na stávající prosklení.
 

Popis fólií protislunečních

Je to slabá (0,03 - 0,055 mm) polyesterová folie, která je buď barvená nebo pokovená, opatřená vysoce přilnavým lepem. Vyrábí se v různých odstínech, s různým prostupem světla a s různým stupněm reflexe. Nereflexní fólie jsou určeny především k tónování skel automobilů - tyto fólie mají velkou absorpci tepla. Reflexní fólie se používají na plochá skla budov. Některé z těchto reflexních fólií se vyrábějí i v externím provedení, což umožňuje přímý odraz slunečních paprsků a tím i značné zvýšení jejich účinnosti. Zabarvení - stříbro, bronz, zlato, modř, zeleň, niklchrom, šeď.

Protisluneční fólie do interiéru
Instalují se na vnitřní stranu skla, pokud to lze na vnější okno zevnitř (např.stará šroubovací okna). Je to většina protislunečních fólií.

Protisluneční fólie do fólie
Instalují se na vnější stranu skla z exteriéru. Jsou to nejúčinnější protisluneční fólie, díky přímému odrazu slunečních paprsků.

galerie:


Tepelně izolační fólie

Tepelně izolační fólie jsou dosud nedoceněným prostředkem pro podstatné snížení tepelných ztrát prostřednictvím prosklení v budově. Současně však omezují i tepelné účinky slunečního záření v letních měsících. Působí jako tepelný odražeč, což předznamenává jejich umístění nejblíže tepelnému zdroji.

Hlavní výhody tepelně izolačních fólií:

 • snižují tepelné ztráty prostřednictvím prosklení a to až o 25%
 • snižují působení ÚV záření až o 99%, čímž např. do značné míry snižují blednutí vystaveného zboží ve výlohách, záclon a závěsů v objektech
 • zadržují celkovou sluneční energii vnikající prosklenými plochami do budov a to až o 63%
 • zabraňují průniku slunečního světla úměrně intenzitě zabarvení použité fólie
 • šetří finanční náklady na provoz klimatizačních jednotek a činnost zdrojů pro vytápění v zimním období

Na trh je uvedena nová řada tepelně izolačních fólií, u kterých je značně posílen protisluneční efekt při zachování vysoké účinnosti zadrženého unikajícího tepla. Využití vlastností termoizolačních fólií je jednou z alternativ jak jednorázovou investicí omezit dlouhodobě náklady na energetické
 

Tepelně - izolační fólie

 • jsou nejuniverzálnější systém, který lze instalovat na všechny typy klasického prosklení
 • jsou nejlevnější způsob, který nevyžaduje výměnu proskleného systému
 • nevyžaduje žádné mechanické ovládání
 • jsou prakticky nemění přirozené osvětlení interiéru – přímé světlo příjemně rozptylují
 • likvidují 99% škodlivého UV záření, zadržují i sluneční záření
 • snižují možnost úrazu při rozbití prosklené plochy
 • Instalace pro snížení úniku tepla se provádí vždy na vnitřní sklo zevnitř interiéru
 • jsou určeny pro veškeré skleněné plochy a okna, kde dochází v zimních měsících k značnému úniku tepla

Folie se instalují se na skla a okna rodinných domů, bytů (balkónů), kanceláří, výrobních prostor, střešních oken, zimních zahrad atd. Fólie je vybavena lze aplikovat kdykoli dodatečně na stávající skleněné plochy, bez toho abychom nadměrně zatěžovali nosné prvky okna tj. rámy, závěsy rámů atd. (váha fólie je zanedbatelná).
Nová generace tepelně izolační fólie disponuje při vysokém prostupu světla výborným proti-slunečním výkonem (při instalaci na vnější sklo zevnitř).


galerie:


Privátní fólie

Privátní fólie, jak již z názvu vyplývá, jsou určeny především na skla, kde je požadavek na zamezení průhledu a zajištění soukromí. I přesto, že jsou tyto fólie neprůhledné, zachovávají velký prostup světla a nesnižují světlost místností. Nejvíce populární fólie má bílou (mléčnou) matnou barvu a imituje pískované sklo. V nabídce jsou i další barevné odstíny.

 • chrání soukromí
 • imitují pískované sklo
 • velký prostup světla
 • zadrží 98% škodlivého UV záření
 • výběr z několika odstínů

Dekorativní fólie jsou určeny na skleněné plochy v interiérech. Jejich hlavním úkolem je vylepšení vzhledu volných skleněných ploch. Jsou to čiré fólie, na kterých jsou např. pravidelné bílé proužky, bílé kostičky atd. Jejich velkou výhodou je možnost variace jednotlivých druhů a dokonce i variace s jiným druhem fólie, např. s fólií proti-sluneční. Těmito kombinacemi můžeme docílit velmi zajímavého dekorativních efektu.

 • vylepší vzhled interiéru
 • možnost kombinovat různé druhy

Privátní matová fólie je určená k zneprůhlednění skleněných ploch při zachování maximální propustnosti světla, nahrazují pískované sklo. Sklo s privátní fólií se jeví jako matné mléčné sklo, které může mít bílou, stříbrnou, bronzovou nebo šedou barvu. Další typy speciálních fólií například zabraňují průchodu světla.

Použití privátních fólií

Ochraňují Vaše soukromí v koupelnách, v nemocnicích, bazénech, fitness a všude tam kde nechcete být viděni z okolního prostředí nebo kde potřebujete zneprůhlednit skleněné plochy, ať už částečně nebo úplně. Instaluje se na vnitřní stranu skleněné plochy. Výhodou je možnost dodatečné instalace na stávající prosklení.

Popis a vlastnosti fólií

Polyesterový film silný 0,035 - 0,055 mm, opatřený dvojitou protioděrovou vrstvou, která zabezpečuje bezproblémovou údržbu a mytí. Díky vysoce přilnavému lepu vytvoří fólie se sklem souvislý povrch. Dodává se v šířce 1,524 m a v barevném odstínu matná bílá, bronzová, stříbrná. V odstínu matná bílá se dodává také I v šířce 1,83 m.

galerie:
Speciální - výlohové, vitrýnové, na polykarbonáty

Speciální protisluneční fólie z vinylu s kovovou vrstvou určená k instalaci na polykarbonát. Tato fólie dosahuje výborného proti-slunečního účinku (až 81%).

 • určena na polykarbonát
 • vysoký proti-sluneční účinek
 • zadrží 99% škodlivého UV záření
 • externí a interní aplikace

Ochraňte vystavené exponáty před UV zářením

 • Zadrží až 99,5 % UV záření
 • Mohou být i úplně čiré
 • Tmavší odstíny snižují prostup sluneční energie

Řešíte problém, jak ochránit vzácné knihy, dokumenty či jiné náchylné exponáty, umělecká díla či jiné vystavené zboží před blednutím, slunečními paprsky a před teplem? Díky našim fóliím máte po problému. Nabízíme Vám řadu vysoce kvalitních okenních fólií, které nejen že ochrání Vaše exponáty a zboží ve vitrínách, výlohách a zámeckých expozicích, ale zpříjemní i Vaše pracoviště. Provádíme instalaci UV fólií na výlohy a vitríny. Kontaktujte nás a my Vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku.

galerie:

Vytvořil: Dokonalý web